polska wersja strony english version o instytucie publikacje aktualno¶ci media kontakt strona główna newsletter kodeks etyki Przedsiębiorstwo Fair Play Gmina Fair Play Zatrudnienie Fair Play kig
Strona archiwalna! Zapraszamy do nowego serwisu http://www.iped.pl

Aktualności


28 Grudnia 2005 r.

Projekt pt. "Budowa uczciwych praktyk legislacyjnych - ograniczanie przestrzeni dla korupcji w biznesie" (Building Fair Legislation Practices - Closing Space for Corruption in Business Operations), zgłoszony przez Instytut do konkursu grantowego "Actions in support of civil society in the Member States which acceded to the European Union on 1st May 2004" ogłoszonego przez Komisję Europejską, Generalny Dyrektoriat Sprawiedliwości, Wolności i Bezpieczeństwa został przyjęty do finansowania. Zgodnie z podpisaną umową, projekt ten (nr JLS/NGO/2004/058 30-CE-0043190/00-38) będzie realizowany od 1.02.2006 r. do 31.01.2007 r.


16 Grudnia 2005 r.

W Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się uroczysta gala finałowa VIII edycji programu "Przedsiębiorstwo Fair Play", podczas której zostały wręczone certyfikaty, nagrody specjalne oraz nagrody główne programu - Statuetki.


15 Listopada 2005 r.

Rozpoczęła się V edycja konkursu "Gmina Fair Play". W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbyło się pierwsze spotkanie promocyjne z cyklu: "Certyfikat "Gmina Fair Play" - skutecznym narzędziem w promocji gminy".


12 PaĽdziernika 2005 r.

W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w Sali Koncertowej odbyła się uroczysta gala IV edycji konkursu "Gmina Fair Play" - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji. Podczas gali zostały ogłoszone wyniki tegorocznej edycji oraz wręczone statuetki, czyli najwyższe nagrody w konkursie, wyróżnienia honorowe oraz certyfikaty "Gmina Fair Play" 2005.


8 Sierpnia 2005 r.

Szóste spotkanie w ramach partnerstwa na rzecz rozwoju pn. "Zatrudnienie Fair Play" z udziałem przedstawicieli organizacji partnerskich.


20 Czerwca 2005 r.

II POLSKO - ARABSKIE FORUM GOSPODARCZE

W dniach 20 i 21 czerwca 2005 roku odbyło się w Warszawie i Poznaniu II Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze. Organizatorem jest Krajowa Izba Gospodarcza, a patronat nad imprezą objęli Ministrowie: Spraw Zagranicznych, Adam Daniel Rotfeld oraz Gospodarki i Pracy, Jacek Piechota. Ideą przewodnią zorganizowania Polsko-Arabskiego Forum Gospodarczego była chęć stworzenia przesłanek i możliwości rozwijania współpracy ekonomicznej Polski z krajami arabskimi w drodze intensyfikowania kontaktów bezpośrednich. W tym celu wystosowano zaproszenia do wzięcia udziału w imprezie dla przedstawicieli administracji gospodarczej m.in. z: Iraku, Syrii, Jemenu, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kataru, Omanu, Kuwejtu, Bahrajnu, Mauretanii, Egiptu, Jordanii, Maroka, Tunezji, Autonomii Palestyńskiej oraz Libii. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej: www.kig.pl.


20 Czerwca 2005 r.

Piąte spotkanie w ramach partnerstwa na rzecz rozwoju pn. "Zatrudnienie Fair Play" z udziałem przedstawicieli organizacji partnerskich.


24 Maja 2005 r.

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu na rynku pracy - konferencja prasowa. Jednym z najważniejszych obszarów Społecznej Odpowiedzialności Biznesu są relacje wewnętrzne firmy - relacje z pracownikami. Mówi się, że Firma to Pracownik a Pracownik to Firma. W Polsce pojawia się coraz więcej firm, które realizując swą politykę zatrudnienia pamiętają o tym, że to ludzie są najcenniejszym zasobem firmy. Czym jest społeczna odpowiedzialność wobec pracowników? Jak w praktyce wygląda dbałość o pracowników? Czy zadowolenie pracowników przekłada się na sukces firmy? Jakie są główne elementy polityki HR pozwalające na osiągnięcie najwyższych standardów zatrudnienia? Na te i inne pytania odpowiedzieli podczas konferencji prasowej, przedstawiciele Partnerstwa na rzecz Rozwoju "Zatrudnienie Fair Play" realizowanego w ramach IW EQUAL oraz goście specjalni, przedstawiciele firm nagrodzonych tytułem "Przedsiębiorstwo Fair Play", które na co dzień kierują się w swym postępowaniu rzetelnością i uczciwością. Konferencja była częścią projektu "Zatrudnienie Fair Play" realizowanego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL, mającej na celu testowanie i promowanie nowych sposobów zwalczania wszystkich form dyskryminacji i nierówności na rynku pracy, zarówno wobec osób zatrudnionych, jak i poszukujących pracy.

EQUAL - informacja
Zatrudnienie Fair Play - informacja
Społeczna Odpowiedzialność Biznesu na rynku - dyskusja


16 Maja 2005 r.

Czwarte spotkanie w ramach partnerstwa na rzecz rozwoju pn. "Zatrudnienie Fair Play" z udziałem przedstawicieli organizacji partnerskich.


26 Kwietnia 2005 r.

Konferencja pn. "LOBBING. Jaka strategia i przyszłość w Polsce?" Konferencja odbyła się w Warszawie w Hotelu InterContinental. Szczegółowe informacje dostępne na stronach www.lobbing.event.pl oraz www.informedia-polska.pl. Jednym z prelegentów był Mieczysław Bąk - Prezes Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, Zastępca Sekretarza Generalnego KIG.


21 Marca 2005 r.

Trzecie spotkanie w ramach partnerstwa na rzecz rozwoju pn. "Zatrudnienie Fair Play" z udziałem przedstawicieli organizacji partnerskich.


16 Marca 2005 r.

W siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej odbyła się konferencja pt. "Konkurencyjność podatkowa i socjalna Europy Centralnej w zakresie przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych". Organizatorami konferencji byli Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym oraz Krajowa Izba Gospodarcza. Celem konferencji było przedstawienie obecnego stopnia konkurencyjności podatkowej i socjalnej w krajach Europy Centralnej, a szczególnie konkurencyjności Polski na tle pozostałych krajów Unii Europejskiej. Podczas konferencji przedstawiona została zarówno problematyka konkurencyjności podatkowej i socjalnej, jak i dokonana została ocena dotychczasowego wpływu harmonizacji podatków pośrednich na gospodarki krajów Europy Centralnej.
Zaprezentowano:
• oszacowania korzyści ekonomicznych inwestorów zagranicznych z realizacji inwestycji w Europie Centralnej;
• zmiany systemów podatkowych i socjalnych w Europie Centralnej w okresie przedakcesyjnym;
• wyniki badań dotyczących wpływu harmonizacji podatków pośrednich w ramach UE na gospodarki krajów Europy Centralnej;
• przewaga konkurencyjna Polski na tle krajów Unii Europejskiej;
• rekomendacje dla polityki gospodarczej Polski w zakresie podatków pośrednich;
Konferencja była wspierana przez Global Development Network (agendę Banku Światowego) oraz Instytut CERGE-EI z Pragi (wspólne przedsiewzięcie Uniwersytetu Karola w Pradze oraz Czeskiej Akademii Nauk).

Informacja


4 Lutego 2005 r.

Drugie spotkanie w ramach partnerstwa na rzecz rozwoju pn. "Zatrudnienie Fair Play" z udziałem przedstawicieli organizacji partnerskich.


6 Stycznia 2005 r.

Pierwsze spotkanie w ramach partnerstwa na rzecz rozwoju pn. "Zatrudnienie Fair Play" z udziałem przedstawicieli: Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, Krajowej Izby Gospodarczej, Polsko-Amerykanskiej Fundacji Doradztwa dla Małych Przedsiębiorstw, Biura Promocji w Bydgoszczy, Centrum Promocji Biznesu w Rzeszowie.


© Copyright by Fundacja "Instytut Badań nad Demokracj± i Przedsiębiorstwem Prywatnym". Wszelkie prawa zastrzeżone.